Mamy To We Krwi

Witam wszystkich serdecznie.

Ogłaszam kolejną akcje tym razem świąteczną. Akcja odbędzie się w starostwie powiatowym w Obornikach patronem jest Wielkopolskie Stowarzyszenie Kuratorów Sądowych, Sąd Okręgowy w Poznaniu, PCK Oborniki, Starostwo Oborniki.

Akcja odbędzie się 14 grudnia czwartek w godzinach od 9:00 do 14:00, Po oddaniu krwi ustawowo przysługują 2 dni wolnego od pracy.

Serdecznie zapraszam Czytaj dalej Mamy To We Krwi

Walne Zgromadzenie Członków Wielkopolskiego Stowarzyszenia Kuratorów Sądowych – Mielno 2024

Zarząd Wielkopolskiego Stowarzyszenia Kuratorów Sądowych informuje, że Walne Zgromadzenie członków Stowarzyszenia połączone ze szkoleniem zaplanowane zostało w dniach 22-24 maja 2024r.

Szkolenie odbędzie się tradycyjnie w Policyjnym Ośrodku Wypoczynkowo-Konferencyjnym “KROKUS” w Mielnie.

Szczegółowe informacje dotyczące zgłoszenia udziału w Walnym Zgromadzeniu oraz w szkoleniu wraz z jego programem zostaną podane w terminie późniejszym.

Międzynarodowa Konferencja Naukowa “CRIMINOLOGY AND SOCIAL PROBLEMS IN TIMES OF CHANGE. THEORY, METHOD AND PRACTICE”

Katedra Kryminalistyki ANS w Pile zaprasza do udziału w międzynarodowej konferencji naukowej nt.: “CRIMINOLOGY AND SOCIAL PROBLEMS IN TIMES OF CHANGE. THEORY, METHOD AND PRACTICE”. Wydarzenie będzie miało miejsce w kampusie Akademii Nauk Stosowanych im. Stanisława Staszica w Pile w dniach 29-30 listopada 2023 r. w Pile. Czytaj dalej Międzynarodowa Konferencja Naukowa “CRIMINOLOGY AND SOCIAL PROBLEMS IN TIMES OF CHANGE. THEORY, METHOD AND PRACTICE”

Wydarzenia Lęborskie 2023 – relacja

Tegoroczne Lęborskie Wydarzenia już za nami. Zaangażowanie środowiska związanego z Wielkopolskim Stowarzyszeniem Kuratorów Sądowych było widoczne zarówno w ramach Letniej Szkoły Kryminalistyki i Kryminologii, jak również podczas konferencyjnych obrad. Poniżej przedstawiamy materiały z Międzynarodowej Konferencji Naukowej oraz przygotowany przez Polsat Crime & Investigation materiał filmowy ze Szkoły Letniej.

Do zobaczenia za rok.

https://www.lebork.pl/aktualnosci/wspolpraca-na-rzecz-bezpieczenstwa-letnia-szkola-kryminalistyki-i-kryminologii-oraz-xv-miedzynarodowa-konferencja-naukowa-w-leborku/

https://drive.google.com/file/d/1vQayoi0-YTjn5hEtQ_a8y37_3Usfon8-/view?usp=drive_link__;!!LBP1Brw!2z-2_jwK_EvWQDyFu2DgCrUag5l36LrTL3cRDbwrnzqIfTW9zY5bvORVjZDr8-Tx7X6hzfgySuVA_8yj9XeWVoo5Fg$

Ożywiony Lębork “Nowy Świat”

OŻYWIONY LĘBORK “NOWY ŚWIAT” –

usługi społeczne dla mieszkańców obszaru rewitalizacji

Od 1 listopada 2019 r. do 31 grudnia 2022 r. Gmina Miasto Lębork w partnerstwie ze Stowarzyszeniem EDUQ, Wielkopolskim Stowarzyszeniem Kuratorów Sądowych oraz Stowarzyszeniem Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych przy SOSW w Lęborku OTWARTE DRZWI  realizowała projekt nr RPPM.06.02.02-22-0005/17 pn. OŻYWIONY LĘBORK “NOWY ŚWIAT” – usługi społeczne dla mieszkańców obszaru rewitalizacji, współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020. Czytaj dalej Ożywiony Lębork “Nowy Świat”

Dzień Kuratora Sądowego

W dniu 25 czerwca obchodzimy Dzień Kuratora Sądowego, który został ustanowiony uchwałą Krajowej Rady Kuratorów w dniu 18 stycznia 2011r. Dzień ten został również ustanowiony świętem kuratorskiej służby sądowej w Ustawie o kuratorach sądowych w związku ze zmianami jakie weszły w życie 5 kwietnia tego roku.

Z tej okazji, w tym szczególnym dla nas dniu, życzymy wszystkim samych sukcesów, zarówno w życiu zawodowym jak i osobistym, wytrwałości i optymizmu, satysfakcji z wykonywanej przez nas pracy oraz spełnienia marzeń.

Zarząd Wielkopolskiego Stowarzyszenia Kuratorów Sądowych

Informacja dotycząca udziału członków stowarzyszenia w szkoleniu w Mielnie w 2023r.

Koleżanki i Koledzy

Członkowie

Wielkopolskiego Stowarzyszenia

Kuratorów Sądowych

 

I N F O R M A C J A

            W imieniu Zarządu Wielkopolskiego Stowarzyszenia Kuratorów Sądowych uprzejmie informuję, że w dniach 31.05.2023-02.06.2023r. organizujemy szkolenie dla kuratorów zawodowych – członków Naszego Stowarzyszenia, połączone z Walnym Zgromadzeniem.

Szkolenie odbędzie się w Policyjnym Ośrodku Wypoczynkowo-Konferencyjnym „KROKUS” w Mielnie, ul 6-go Marca 13 (dzielnica Unieście). Czytaj dalej Informacja dotycząca udziału członków stowarzyszenia w szkoleniu w Mielnie w 2023r.

Wielkanoc 2023

Zdrowych, pogodnych Świąt Wielkanocnych

przepełnionych wiarą, nadzieją i miłością.

Radosnego, wiosennego nastroju a także

serdecznych spotkań w gronie rodziny i wśród przyjaciół.

Życzy

Zarząd Wielkopolskiego Stowarzyszenia Kuratorów Sądowych

Dzień Kobiet

 

Szanowne Koleżanki.

Z okazji Dnia Kobiet życzymy:

aby każdy dzień przynosił radość i szczęście,

aby każdego dnia uśmiech był na Waszej twarzy,

aby każdego dnia otaczali Was życzliwi ludzie i przyjaciele,

aby każdego dnia spełniały się Wasze marzenia.

Członkowie Wielkopolskiego Stowarzyszenia Kuratorów Sądowych.

Podpisanie umowy o współpracy z Collegium Humanum

W dniu 26 stycznia br. w siedzibie Collegium Humanum w Poznaniu, przy ul. Świętego Michała 43, odbyło się uroczyste podpisanie umowy o współpracy pomiędzy Collegium Humanum a Wielkopolskim Stowarzyszeniem Kuratorów Sądowych. Uczelnię reprezentował JM Rektor Collegium Humanum prof. dr hab. Paweł Czarnecki, MBA, dr h.c., Konsul Honorowy Republiki Uzbekistanu, Stowarzyszenie natomiast Prezes Zarządu Wielkopolskiego Stowarzyszenia Kuratorów Sądowych Wojciech Mroczkowski. W spotkaniu udział wzięli także Wiceprezes Wielkopolskiego Stowarzyszenia Kuratorów Sądowych Paweł Czerny oraz Protektor Collegium Humanum w Poznaniu mgr Piotr Dwornicki, MBA.

W ramach porozumienia Partnerzy zobowiązali się do objęcia patronatem merytorycznych projektów przeprowadzanych w ramach studiów na kierunkach: Pedagogika, Prawo i Psychologia, realizacji wspólnych prac badawczo-rozwojowych, organizacji szkoleń, kursów, debat oraz konferencji naukowych i studiów podyplomowych, jak i wymiany doświadczeń w metodyce nauczania.

Krzysztof Larus – Pożegnanie

Trwając w nadziei, że dusze ludzi dobrych zostaną przygarnięte przez Niebo, niech ta nadzieja będzie dla nas wszystkich pociechą w jakże smutnej chwili…

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w dniu 17 stycznia 2023 roku po ciężkiej chorobie odszedł od nas, przeżywszy 64 lata, nasz serdeczny kolega i przyjaciel, kurator zawodowy i wieloletni kierownik I ZKSS Sądu Rejonowego w Gnieźnie, członek  Wielkopolskiego Stowarzyszenia Kuratorów Sądowych Czytaj dalej Krzysztof Larus – Pożegnanie

Życzenia

Magicznych Świąt Bożego Narodzenia

w wyjątkowej atmosferze,  odpoczynku od codzienności,

rychłego spełnienia każdego marzenia; ciepła wiary i życzliwości,

a w Nowym Roku 2023

samych sukcesów zarówno w życiu

prywatnym jak i zawodowym życzy

Zarząd Wielkopolskiego Stowarzyszenia Kuratorów Sądowych

Walne Zgromadzenie Członków WSKS – Mielno 2023

Zarząd Wielkopolskiego Stowarzyszenia Kuratorów Sądowych informuje, że Walne Zgromadzenie członków stowarzyszenia połączone ze szkoleniem zaplanowane zostało w dniach 31 maja-2 czerwca 2023r.

Szkolenie odbędzie się tradycyjnie w Policyjnym Ośrodku Wypoczynkowo-Konferencyjnym “KROKUS” w Mielnie.

Szczegółowe informacje dotyczące zgłoszenia udziału w Walnym Zgromadzeniu oraz w szkoleniu wraz z jego programem zostaną podane w terminie późniejszym.

XIV Ogólnopolski Turniej Piłki Nożnej Ośrodków Kuratorskich – Jubileusz Ośrodka Kuratorskiego w Jarocinie

  Historia  Ośrodka Kuratorskiego przy Sądzie Rejonowym w Jarocinie

Rok 1981, to rok powstania Kuratorskiego Ośrodka Pracy z Młodzieżą przy Sądzie Rejonowym w Jarocinie pod  nadzorem Sądu Wojewódzkiego w Kaliszu. Pierwszym Kierownikiem Ośrodka Kuratorskiego został wtedy Pan Ryszard Matysiak. Następnie przez wiele lat Ośrodkiem kierowała Pani Maria Poznańska-Kościelna, kurator sądowy rodzinny.

     Czytaj dalej XIV Ogólnopolski Turniej Piłki Nożnej Ośrodków Kuratorskich – Jubileusz Ośrodka Kuratorskiego w Jarocinie

Międzynarodowa Konferencja Naukowa Crime, Criminal and Justice

Piła, 07.10.2022r.

Szanowni Państwo

Kuratorzy Sądowi

W imieniu organizatorów mamy zaszczyt zaprosić Państwa do uczestnictwa w  Międzynarodowej Konferencji Naukowej “Crime, Criminal and Justice”, która odbędzie się w dniach 07 – 09 grudnia 2022 r. w Akademii Nauk Stosowanych w Pile.

Chcieliśmy poinformować, że jeden z paneli konferencyjnych został poświęcony odziaływaniom resocjalizacyjno – korekcyjnym także w ramach pracy kuratorów sądowych obu specjalności.

Zamierzamy tak zorganizować konferencyjne obrady, aby obok praktycznej i teoretycznej refleksji, był czas na koleżeńskie spotkania. Strona konferencyjna  https://cps.ans.pila.pl/

Z wyrazami szacunku

dr hab. Przemysław Frąckowiak, prof. ANS

Kierownik Katedry Kryminalistyki

Akademii Nauk Stosowanych im. Stanisława Staszica w Pile

dr hab. Piotr Chomczyński, prof. ANS

Katedra Kryminalistyki

Zaproszenie