Serwis Stowarzyszenia Kuratorów Stanu Teksas

W Linkach umieściłem odsyłacz do serwisu internetowego Stowarzyszenia Kuratorów Stanu Teksas (TPA), które jest zawodową organizacją kuratorów sądowych sądów karnych, wykroczeń i dla nieletnich w Stanie Teksas. TPA jest jedną z największych organizacji kuratorskich w Stanach Zjednoczonych i jedyną zawodową organizacją w Teksasie, która obsługuje wyłącznie interesy kuratorów i praktyków zajmujących się poprawą społeczeństwa. TPA została założona w 1974 roku i jest poświęcona rozwojowi i promocji standardów i celów kuratorów sądowych, aktywnej promocji efektywnego prawodawstwa w obszarze probacji i poprawy społeczeństwa oraz rozwojowi i dostarczaniu znaczącego wyszkolenia kuratorom i praktykom zajmującym się poprawą społeczeństwa.

W ramach swoich zadań, TPA podpisała umowę o wzajemnej współpracy z Wielkopolskim Stowarzyszeniem Kuratorów Sądowych (WSKS), w dniu 30 września 2005 roku. Umowa dopinguje członków WSKS i TPA do nawiązywania kontaktów, wymiany informacji dotyczących praktyki probacyjnej i metod pracy w każdej jurysdykcji, identyfikacji wspólnych problemów i niepokojów stojących naprzeciw probacji w obu krajach, a także promocji dozoru społecznego jako realnej i efektywnej alternatywy do pozbawienia wolności, zarówno w Teksasie, jak i w Polsce.

W wyniku zawartej umowy WSKS i TPA podjęło kilka inicjatyw. Ponadto zarówno WSKS, jak i TPA, planują kontynuować umacnianie wspólnych dążeń i celów. By ułatwić te wysiłki WSKS i TPA będą cyklicznie wysyłać informacje na swoje strony internetowe. Chociaż ta strona jest dostępna tylko w języku angielskim, zachęcamy członków WSKS, do jej odwiedzania w celu odnalezienia informacji dotyczących naszych wspólnych przedsięwzięć z TPA.

Dodaj komentarz