IV Międzynarodowa Konferencja – prolog

Szanowni Państwo.

Prace organizacyjne i merytoryczne związane z przygotowaniem IV Międzynarodowej Konferencji zostały zakończone. Konferencja poświęcona zagadnieniu Kurateli sądowej w zapobieganiu przestępczości i patologii społecznej w środowisku lokalnym, odbędzie się w Pile, w Hotelu Gromada, w dniach 12-14 maja 2008 roku. Z zagranicy swój udział potwierdziły delegacje z USA, Kanady, Wielkiej Brytanii, Francji oraz z Australii. Rozpoczęcie Konferencji odbędzie się 12 maja, o godzinie 14:15. Zakończenie Konferencji nastąpi 14 maja 2008 roku o godzinie 12:00. Pragnę serdecznie podziękować Ministrowi Sprawiedliwości za objęcie nad Konferencją Honorowego Patronatu. Dziękuję również Prezydentowi Miasta Piły, za wsparcie Konferencji i sprawowanie patronatu z ramienia władz miasta.

Organizatorami Konferencji są:

  • Wielkopolskie Stowarzyszenie Kuratorów Sądowych z siedzibą w Pile,
  • Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu,
  • Sąd Okręgowy w Poznaniu,
  • Rada Terenowa ds. Społecznej Readaptacji Skazanych Województwa Wielkopolskiego.

Sponsorami wspierającymi Konferencję, będą:

  • Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o., wydawca wielu publikacji z zakresu prawa i serii programów Lex oraz właściciel Polskiego Serwera Prawa.
  • Business Communication Group Sp. z o.o., specjalizująca się m.in. w realizacji szkoleń dla kuratorów sądowych oraz wydawca Programu KURATOR, kompleksowo wspierającego pracę kuratorów obu pionów. Firma ta podjęła się zabezpieczenia informatycznego Konferencji.

O przebiegu i wynikach Konferencji poinformujemy Państwa w obszernych relacjach na łamach naszego serwisu.

Dodaj komentarz