Szkolenie w Unieściu 2009

Jak co roku, w maju, członkowie WSKS spotkali się na szkoleniu zorganizowanym w Policyjnym Ośrodku Szkoleniowo-Wypoczynkowym KROKUS w Unieściu k/Mielna. Jest to magiczne miejsce, które przyciąga nas swoim urokiem i wspaniałą atmosferą.
Podczas części merytorycznej, kuratorzy wysłuchali referatów wygłoszonych przez zaproszonych gości: płk Krzysztofa Jędrzejaka, ks. Andrzeja Prybę oraz SSO Piotra Hejduka. Tematem wiodącym tegorocznego szkolenia było Poszukiwanie przesłanek do projektowania racjonalnej probacji. Referat wprowadzający, w imieniu prof. Jana Szłańskiego wygłosił dr Jan Michalski.
W ostatnim dniu szkolenia, odbyło się spotkanie z zaprzyjaźnionymi kuratorami z Centrum G.Hinzmana z Cedar Rapids (Stan Iowa, USA), Lori Jo Traeger, Catherine A.McGinnis i Samem Black, którzy goszczą w Polsce na zaproszenie WSKS. Nasi Goście mówili o swojej pracy, w tym o stosowanych programach przeciwdziałaniu przemocy i pracy z osobami uzależnionymi od narkotyków. W ten temat bardzo dobrze wpisał się kol Marcin Siedlecki prezentując działalność fundacji Przeciw Wykluczeniu Społecznemu – Będziesz realizującej program Od przemocy do partnerstwa oparty o wzory amerykańskie.
Mimo napiętego planu szkoleniowego, nie zabrakło czasu na spotkania integracyjne. Zapraszam do obejrzenia fotorelacji z pobytu w Unieściu.

Dodaj komentarz