Turniej i po turnieju probacyjnym w Lęborku.

W Lęborku zorganizowano kolejny już III Międzynarodowy Probacyjny Turniej Piłkarski.
Organizatorem turnieju było Wielkopolskie Stowarzyszenie Kuratorów Sądowych, a całą imprezę w Lęborku przygotował kurator Sądu Rejonowego Michał Szykut. Zadbał o wszystko zakwaterowanie, wyżywienie, pomoc medyczną i rozrywkę dla zawodników. Ale nie o…. dobrą pogodę. Mecze eliminacyjne rozgrywane były na mokrej i śliskiej murawie w strugach deszczu. Słoneczko zaświeciło dopiero dla finalistów ale i tak zawodnicy czuli się jak na lodowisku.
Rozgrywki odbywały się równolegle na dwóch boiskach i przebiegały bardzo sprawnie pod bystrym okiem sędziów ligowych.
Wygrali oczywiście najlepsi funkcjonariusze Okręgowego Inspektoratu Służby Więziennej w Koszalinie ( Zakład Karny Czarne). Kolejne miejsca na podium wywalczyli: drużyna gospodarzy Sąd Rejonowy w Lęborku i drużyna Sądu Okręgowego w Szczecinie.
Wszystkie drużyny biorące udział w turnieju otrzymały puchary, które różniły się tylko wielkością w zależności od zajętego miejsca. Pierwsze trzy drużyny otrzymały również medale pamiątkowe turnieju bardzo ładne.

A jakie są moje odczucia jako takiego tam sobie kibola ?
Medale pamiątkowe turnieju powinni otrzymać wszyscy zawodnicy ponieważ jest to promocja nie tylko turnieju ale i miasta w którym się on odbywa. Jest to także docenienie zaangażowania i determinacji wszystkich zawodników, a także wspaniała pamiątka udziału w turnieju.
Zabrakło mi też losowania drużyn kto z kim gra.
Za to wspaniale prezentowała się drużyna ze Szczecina ze swoimi cziliderkami. Dziewczyny nie żałowały sił i energii w dopingowaniu swojej drużyny.
Należy też oddać cesarzowi co cesarskie. Michał Szykut zasłużył na uznanie i szacunek za realizację dzieła, które przyciąga z roku na rok coraz większą ilość uczestników krajowych i zagranicznych. Gdyby nie Michał nie byłoby turnieju. To ON zasłużył na największy puchar i medal nad medalami.
Tak trzymać i do zobaczenia w przyszłym roku.

Dodaj komentarz