VIII Ogólnopolski Turniej Piłki Nożnej Ośrodków Kuratorskich – relacja

Ogólnopolski Turniej Piłki Nożnej Ośrodków Kuratorskich pod patronatem Ministra Sprawiedliwości jak i patronatem Burmistrza Jarocina oraz Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej odbył się po raz ósmy dniach 17- 18 października br w Jarocinie.

W tym roku do rywalizacji przystąpiło 13 drużyn. Były to:

Ośrodek Kuratorski w Pile,
Ośrodek Kuratorski w Skierniewicach,
Ośrodek Kuratorski z Siemianowic Sląskich,
Ośrodek Kuratorski z Wielunia,
Ośrodek Kuratorski z Łodzi,
Ośrodek Kuratorski nr 1 z Poznania,
Ośrodek Kuratorski nr 2 z Poznania,
Ośrodek Kuratorski nr 3 z Poznania,
Ośrodek Kuratorski “Pod Serduszkiem” z Poznania,
Ośrodek Kuratorski z Kluczborka,
Ośrodek Kuratorski z Kędzierzyna –Kozle,
Ośrodek Kuratorski z Wągrowca
Ośrodek Kuratorski z Jarocina.

Większość drużyn skorzystało z zaproszenia i przybyło do Jarocina 17.10.br. Specjalnie dla uczestników odbył się koncert hip –hopowy w miejscowym Clubie Activ. Był to dzień integracji i wspólnej zabawy.
Dnia 18 października br. o godz.10.00 odbyło się uroczyste otwarcie VIII Ogólnopolskiego Turnieju Piłki Nożnej Ośrodków Kuratorskich. Na uroczystość tą zostali zaproszeni Goście Honorowi: Prezes Sądu Okręgowego w Kaliszu SSO Pan Krzysztof Ratajczyk, Pani Jolanta Łagodzińska Kurator Okręgowy Sądu Okręgowego w Kaliszu, Pan Stanisław Martuzalski Burmistrz Miasta i Gminy Jarocin, Pan Wojciech Mroczkowski Zastępca Kuratora Okręgowego w Poznani i Prezes Wielkopolskiego Stowarzyszenia Kuratorów Sądowych, SSR Pani Hanna Piekarska Przewodnicząca Wydziału Rodzinnego i Nieletnich Sądu Rejonowego w Jarocinie, Pani Anna Wojaczyk Dyrektor Sądu Rejonowego w Jarocinie.
Po uroczystym otwarciu rozpoczęły się rozgrywki sportowe, które zakończyły się o godz.18.00. W tym roku wiele drużyn reprezentowało wysoki poziom piłkarski. Wszyscy grali ,,fair play. Na podium stanęli : I miejsce Ośrodek Kuratorski nr 3 w Poznaniu, II miejsce Ośrodek Kuratorski nr 1 w Poznaniu, III miejsce Ośrodek Kuratorski w Wieluniu.
Na wszystkich uczestników czekały atrakcyjne nagrody ufundowane przez Burmistrza Jarocina oraz innych sponsorów. Wszystkie drużyny otrzymały dyplomy i pamiątkowe zdjęcie a miejscowa Jednostka Wojskowa przygotowała tradycyjną grochówkę.

Partnerami imprezy byli: Urząd Miasta i Gminy Jarocin, Wielkopolskie Stowarzyszenie Kuratorów Sądowych, Bank Spółdzielczy w Jarocinie, Komenda Wojewódzka Policji w Poznaniu, Stowarzyszenie na rzecz wsparcia i rozwoju rodziny ,,Familia,, w Jarocinie.

Joanna Wasielewska.

Dodaj komentarz