II Festiwal Wychowanie Przez Teatr Szamotuły 2014

II Festiwal Wychowanie przez teatr o statuetkę Otwartej Dłoni w Szamotułach

W dniu 3 grudnia w kinie Halszka w Szamotułach odbył się już II Festiwal Wychowanie przez teatr organizowany przez II Zespół Kuratorskiej Służby Sądowej oraz Szamotulski Ośrodek Kultury.
Myślą przewodnią festiwalu były tym razem Marzenia jako pozytywny nałóg. Wfestiwalu brali udział podopieczni kuratorów sądowych, ośrodków kuratorskich, świetlic socjoterapeutycznych, opiekuńczo wychowawczych oraz środowiskowych.

Warto nadmienić, iż kuratorzy z II Zespołu Kuratorskiej Służby Sądowej z Szamotuł reprezentowali na festiwalu, aż dwie grupy z świetlicy środowiskowej „ Anioły” z spektaklem pt; „Samotność” oraz świetlicy opiekuńczo – wychowawczej „Świetliki” z Sierakowa z przedstawieniem pt; ”Moje życie, moje marzenia – mój wybór”.
Ważne dla nas jest, iż wystąpiła, także młodzież z ośrodka kuratorskiego nr 3 w Poznaniu działającego przy Sądzie Rejonowym Poznań Stare Miasto z spektaklem pt; „To my”, ponieważ ogromną radością jest zarażanie inny zespołów kuratorskich twórczą resocjalizacją.
Zaproszeni goście dostrzegali trud pracy z podopiecznymi, dla których nie teatr był priorytetem w życiu. Jednak ich wrażliwość podczas festiwalu zmieniała świat na lepsze.
Festiwal, spektakle pokazały nam, iż warto pracować z ludźmi, którzy popełniają błędy i nie zawsze spotykają się ze zrozumieniem, to właśnie oni potrafili zmienić świat, dokonali rzeczy całkowicie niemożliwych pokonując swoje słabości, otworzyli serca na innych młodych ludzi, a przede wszystkim serca na drugiego człowieka. Patrząc na uśmiechnięte twarze dzieci możemy z ogromną satysfakcją i zadowoleniem podziękować za wsparcie Wielkopolskiemu Stowarzyszeniu Kuratorów Sądowych.

Zapraszamy na fotorelację.

Agnieszka Nowaczyk

Kierownik Zespołu kuratorskiej służby sądowej ds. rodzinnych

Sądu Rejonowego w Szamotułach

Dodaj komentarz