IX Ogólnopolski Turniej Piłki Nożnej Ośrodków Kuratorskich – Relacja

IX ogólnopolski Turniej Piłki Nożnej Ośrodków Kuratorskich pod patronatem Ministra Sprawiedliwości

W tegorocznej sportowej rywalizacji wzięło udział 15 drużyn: z Poznania, Piły, Skierniewic, Wągrowca, Wielunia, Łodzi, Siemianowic Śląskich, Kluczborka, Kędzierzyna Koźle, Wałbrzycha, Jarocina – około 150 uczestników Ośrodków Kuratorskich.

Na uroczyste otwarcie Turnieju przybyli zaproszeni goście: Pani Jolanta Łagodzińska – Kurator Sądu Okręgowego w Kaliszu, Pan Wojciech Mroczkowski – Zastępca Kuratora Okręgowego w Poznaniu i Prezes Wielkopolskiego Stowarzyszenia Kuratorów Sądowych, Pani Hanna Piekarska Sędzia Wydziału Rodzinnego i Nieletnich Sądu Rejonowego w Jarocinie, Radni Miejscy- Pan Przemysław Masłowski i Romuald Gruchalski oraz Pan Maciej Gruchalski – Prezes Sądu Rejonowego w Jarocinie. Jak co roku Turniej rozpoczął się od odśpiewania Hymnu Polski. Następnie drużyny przystąpiły do zaciętej rywalizacji… Kto nie wierzy, że nasza młodzież ma pragnienia, potrafi dążyć do celu, ma ambicje i … potrafi stosować się do ustalonych zasad musi przyjechać w przyszłym roku do Jarocina!

Po prawie siedmiogodzinnej rywalizacji udało się wyłonić zwycięzcę. Został nim Ośrodek Kuratorski w Skierniewicach. Drugie miejsce zdobył Ośrodek Kuratorski nr 1 w Poznaniu. O miejsce trzecie walczył Ośrodek Kuratorski z Jarocina i Ośrodek Kuratorski nr 3 z Poznania. W tym roku Poznań pokonał drużynę Jarocina. Wszyscy zawodnicy otrzymali piłki do gry w piłkę nożną, dyplomy i pamiątkowe zdjęcie a trzy najlepsze drużyny sprzęt AGD. Jednostka Wojskowa dla wszystkich przygotowała tradycyjną grochówkę a najlepsza Cukiernia ogromny tort w formie boiska piłkarskiego

Organizację IX Ogólnopolskiego Turnieju Piłki Nożnej Ośrodków Kuratorskich w tym roku wsparli: Burmistrz Jarocina, Wielkopolskie Stowarzyszenie Kuratorów Sądowych, Starostwo Powiatowe, Lions Club Jarocin, Stowarzyszenie na rzecz wsparcia i rozwoju rodziny Familia w Jarocinie.

Dziękujemy wszystkim, którzy pozwalają nam wierzyć w nasze inicjatywy!

Autor Joanna Wasielewska

foto Jan Krzyśko

Dodaj komentarz