Turniej Piłkarski o „Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Pile”

Piłkarskie zmagania w Pile

W sobotę, 2 kwietnia, w hali sportowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Pile odbył się turniej piłkarski o  „Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Pile”. W zmaganiach wzięło udział osiem zespołów, w tym reprezentacja kuratorów z terenu działania Sądu Okręgowego w Poznaniu. Sportową rywalizację poprzedziło piątkowe seminarium zorganizowane przez Komendę Powiatową Policji w Pile na temat: „Mapa zagrożeń w środowisku wielkomiejskim”.
Drużyna kuratorów reprezentująca Sąd Okręgowy w Poznaniu, złożona w głównej mierze z członków Wielkopolskiego Stowarzyszenia Kuratorów Sądowych trafiła do grupy eliminacyjnej A przegrywając pierwsze starcie z gospodarzami turnieju – reprezentacją Komendy Powiatowej Policji w Pile. W drugim meczu nasz zespół został pokonany przez drużynę Szkoły Policji w Pile, a w trzecim spotkaniu, mimo wyrównanego początku, musiał uznać wyższość policjantów z Wałcza.
W tej sytuacji ekipie kuratorów reprezentujących Sąd Okręgowy w Poznaniu przyszło zmierzyć się w meczu o siódmą lokatę z drużyną policjantów złożoną z przedstawicieli kilku gminnych komisariatów znajdujących się na terenie działania Komendy Powiatowej Policji w Pile, która zajęła czwarte miejsce w grupie eliminacyjnej B. Nasz zespół szybko objął prowadzenie w tym spotkaniu. Po kilku minutach policjanci zdołali jednak wyrównać. Kiedy wydawało się że o zdobyciu 7. miejsca zdecyduje seria rzutów karnych zjednoczone siły policji powiatu pilskiego w ostatnich sekundach zdobyły zwycięską bramkę i w tej sytuacji zespół kuratorów reprezentujących Sąd Okręgowy w Poznaniu został sklasyfikowany na 8. pozycji. Nie o miejsce jednak w pilskim turnieju chodziło, a o dobrą zabawę, spotkanie, wymianę zawodowych doświadczeń. Wszystkim uczestnikom przyświecała także głębsza idea. Drużyny zagrały dla Pauliny Komarnickiej, córki funkcjonariusza straży pożarnej w Pile, która od wielu lat zmaga się z ciężką chorobą – stwardnieniem rozsianym. W czasie turnieju zbierano środki finansowe na rzecz rehabilitacji Pauliny Komarnickiej. Przeprowadzono także charytatywną licytację.
Turniej, po raz czwarty z rzędu, wygrała ekipa Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Pile, która w spotkaniu finałowym dopiero w rzutach karnych pokonała drużynę pilskich nauczycieli. W regulaminowym czasie gry był remis 1:1. W karnych strażacy zwyciężyli 3:2. W spotkaniu o trzecie miejsce KPP Piła pokonała pilską Szkołę Policji, a piątą pozycję zajęła ekipa KPP Wałcz pokonując w rzutach karnych KPP Chodzież. W regulaminowym czasie gry mecz zakończył się remisem1:1.
Sąd Okręgowy w Poznaniu na turnieju w Pile reprezentowali kuratorzy: Roman Fons (Sąd Rejonowy Poznań Grunwald i Jeżyce), Mateusz Plesiak, Wojciech Bełka (obaj Sąd Rejonowy w Chodzieży), Tomasz Kania, Marcin Iwanowski (obaj Sąd Rejonowy w Śremie), Maciej Pietraszak, Bartłomiej Rosenthal (obaj Sąd Rejonowy w Pile), Łukasz Gałkowski, Rajmund Pigla, Leszek Stankiewicz (wszyscy Sąd Rejonowy w Nowym Tomyślu), Grzegorz Jęśko (Sąd Rejonowy w Obornikach), Tomasz Ćwian (Sąd Rejonowy w Szamotułach), Wojciech Mroczkowski (Sąd Okręgowy w Poznaniu), Radosław Kossakowski (Sąd Rejonowy w Gnieźnie).

Radosław Kossakowski (SR Gniezno) +  foto

Piła 1a

Piła 2a

Piła 3a

Piła 4a