Jubileuszowy Piłkarski Turniej Probacyjny Lębork ‘2016

Jubileuszowy Piłkarski Turniej Probacyjny Lębork ‘2016

            W  sobotę, 27 sierpnia,  na boisku ze sztuczną nawierzchnią stadionu miejskiego w Lęborku rozegrany został X Międzynarodowy Probacyjny Turniej Piłkarski. W zmaganiach uczestniczyło 10 zespołów: ABPO Team (Wielka Brytania), Emstek (Niemcy), Instytut Służby Więziennej Kijów (Ukraina), Probacja Team (kuratorzy z Okręgu Szczecińskiego), Kuratorzy z Okręgu Warszawa-Praga, Kuratorzy z Okręgu Poznańskiego, Sąd Okręgowy w Słupsku, KS Niedźwiedzie (Fundacja Wędka) z Torunia, Fundacja Pomocy Wzajemnej Barka oraz  Reprezentacja Lęborka. Zmagania toczono równolegle na dwóch boiskach (usytuowanych w poprzek pełnowymiarowej płyty). Drużyny składały się z 7 zawodników plus bramkarz.  Mecze trwały 10 minut bez przerwy i zmiany stron. Początkowo rywalizowano dwóch grupach:

Grupa A
Kuratorzy Poznań – Barka 0:1

KS Niedźwiedzie – Probacja Team 0:2

Kuratorzy Poznań – SO Słupsk 1:0

Barka – KS Niedźwiedzie 0:1

Probacja Team – SO Słupsk 0:0

Kuratorzy Poznań – KS Niedźwiedzie 0:0

Barka – SO Słupsk 0:7

Kuratorzy Poznań – Probacja Team 0:2

KS Niedźwiedzie – SO Słupsk 1:3

Barka – Probacja Team 0:3

Grupa B
Kuratorzy Warszawa – Lębork 1:1

ISW Kijów – ABPO 0:0
Kuratorzy Warszawa – Emstek 2:1

Lębork – ISW Kijów 1:0

ABPO – Emstek 0:0

Kuratorzy Warszawa – ISW Kijów 0:0

Lębork – Emstek 0:0

Kuratorzy Warszawa – ABPO 1:0

ISW Kijów – Enmstek 1:0

Lębork – ABPO 1:0

W kolejnej fazie turnieju drużyny z dwóch czołowych miejsc w obu grupach rozegrały mecze półfinałowe na krzyż („pierwszy z drugim”).  Do finału awansowały Reprezentacja Lęborka  pokonując SO Słupsk 2:0 i Probacja Team, który w takim samym stosunku wygrał z Kuratorami Okręgu Warszawa-Praga. Zanim odbyły się spotkania decydujące o podziale medali zespoły z dalszych miejsc  na zasadzie: „trzeci z trzecim”, „czwarty z czwartym”  walczyły o pozycje 5.- 10. W meczu o 9. miejsce Kuratorzy Poznań przegrali z ABPO 0:3. Siódmą  lokatę  zajął zespół Emstek pokonując Barkę 5:0. Spotkanie o piątą pozycję pomiędzy ISW Kijów a KS Niedźwiedzie zakończyło się remisem bezbramkowym, ale w rzutach karnych Ukraińcy zwyciężyli 3:2. Również rzuty karne decydowały o brązowych medalach. Ostatecznie wywalczyli je Kuratorzy z Okręgu Warszawa-Praga pokonując 2:1 SO Słupsk  (spotkanie w regulaminowym czasie zakończyło się wynikiem bezbramkowym). . W finale reprezentacja gospodarzy musiała uznać wyższość  Probacji Team przegrywając 1:3.

            Gościem specjalnym turnieju był Paweł Kryszałowicz, były reprezentant Polski, a obecnie członek zarządu Pomorskiego Związku Piłki Nożnej.

            Sportowe zmagania tradycyjnie zakończyła wspólna biesiada, a wieczorem była okazja do odreagowania sportowych emocji w dyskotece w restauracji Różana.

Radosław Kossakowski (SR Gniezno)

foto – Jakub Hejduk (SR Piła)/Radosław Kossakowski

CSC_0742

CSC_0743

CSC_0744

CSC_0745

CSC_0746

CSC_0747

CSC_0748

CSC_0749

CSC_0750

CSC_0751

CSC_0752