Dzień Kuratora Sądowego

Zarząd Wielkopolskiego Stowarzyszenia Kuratorów Sądowych składa serdeczne życzenia koleżankom i kolegom z okazji Dnia Kuratora Sądowego, który został ustanowiony uchwałą Krajowej Rady Kuratorów w dniu 18 stycznia 2011r. Dzień 25 czerwca związany jest z wydanym w tym dniu w roku 1929 rozporządzeniem Ministra Sprawiedliwości w sprawie przekształcenia instytucji opiekunów sądowych na kuratorów nieletnich przy Sądach dla nieletnich i Sądach Grodzkich.

W tym szczególnym dla nas dniu życzymy wszystkim samych sukcesów, zarówno w życiu zawodowym jak i osobistym, satysfakcji z wykonywania trudnej przecież pracy oraz spełnienia marzeń, które wszyscy posiadamy.

Obchody dnia Kuratora Sądowego były także okazją do uhonorowania kuratorów szczególnie zasłużonych dla kuratorskiej służby sądowej. W dniu 18 czerwca 2018 roku Pan Łukasz Piebiak Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości, podczas uroczystego Posiedzenia Krajowej Rady Kuratorów połączonego z obchodami Dnia Kuratora Sądowego, wręczył pamiątkowe srebrne i brązowe medale Ministra Sprawiedliwości Lex Veritas Iustitia zawodowym kuratorom zawodowym.

Szerszą relację z tego wydarzenia można zobaczyć tutaj.