Relacja z XII Ogólnopolskiego Turnieju Piłki Nożnej Ośrodków Kuratorskich w Jarocinie

Ogólnopolski Turniej Piłki Nożnej Ośrodków Kuratorskich pod patronatem Ministra Sprawiedliwości odbył się w Jarocinie już po raz dwunasty. W tym roku do rozgrywek przystąpiło dwanaście drużyn : Ośrodek Kuratorski nr 1,  nr 2, nr 3 i ,,Pod Serduszkiem” z Poznania, dwie reprezentacje  Ośrodków Kuratorskich z Jeleniej Góry, Ośrodek Kuratorski z Wągrowca, Ośrodek Kuratorski z Wałbrzycha, Ośrodek Kuratorski z Olsztyna, Ośrodek Kuratorski z Siemianowic Śląskich, Ośrodek Kuratorski z Kędzierzyna  Koźle i Ośrodek Kuratorski z Jarocina.

Patronat nad imprezą objęło Starostwo Powiatowe i Burmistrz Jarocina a patronat medialny Gazeta Jarocińska.

 Po Uroczystym Otwarciu, które nawiązywało do Obchodów 100-lecia Odzyskania Niepodległości a także inaugurowało Obchody 100-lecia Polskiej Kurateli Sądowej drużyny przystąpiły do rywalizacji.

Po emocjonujących rozgrywkach po raz drugi zwyciężył Ośrodek Kuratorski z Siemianowic Śląskich. Drugie miejsce w turnieju zajął Ośrodek Kuratorski nr 3 z Poznania, natomiast trzecie miejsce zdobył Ośrodek Kuratorski z Jarocina.

Wśród gości obecna była Pani Beata Kempa- członek Rady Ministrów, Pan Henryk Pawlaczyk przedstawiciel Ministerstwa Sprawiedliwości, Pan Grzegorz Kozera Przewodniczący Krajowej Rady Kuratorów, Pan Michał Markiewicz Dyrektor Sądu Apelacyjnego w Łodzi, Pan Wojciech Mroczkowski Z-ca Kuratora Okręgowego Sądu Okręgowego w Poznaniu i Prezes Wielkopolskiego Stowarzyszenia Kuratorów Sądowych, Pan Patryk Pietrzak Prezes Sądu Okręgowego w Kaliszu , Pani Aneta Tomaszewska Dyrektor Sądu Okręgowego w Kaliszu, Pani Jolanta Łagodzińska Kurator Okręgowy Sądu Okręgowego w Kaliszu, Pani Magdalena Tyrakowska Prezes Sądu Rejonowego w Jarocinie oraz przedstawiciele Starostwa Powiatowego i Urzędu Miejskiego w Jarocinie.