100-lecie Polskiej Kurateli Sądowej

Szanowane koleżanki i koledzy.

W dniu 7 lutego 1919 roku został wydany dekret o powołaniu Sądów dla Nieletnich i urzędów stałych opiekunów sądowych przy tych sądach, który zostały podpisany przez Naczelnika Państwa Józefa Piłsudskiego w dniu 8 lutego 1919 roku. Sto lat temu zaczęła tworzyć się historia Polskiej Kurateli Sądowej, która trwa, i której jesteśmy uczestnikami. Historia ta pokazała jak ważną i odpowiedzialną jest funkcja kuratora sądowego w naszym społeczeństwie.

W dniu jubileuszu, życzymy wszystkim kuratorom sądowym, aby praca jaką wykonujemy przynosiła sukcesy i satysfakcję, niech setna rocznica powstania Polskiej Kurateli Sądowej będzie okazją do rozmów nie tylko o historii ale również o przyszłości. Chcielibyśmy także wyrazić wdzięczność i podziękować Państwu za trud i zaangażowanie w wykonywaniu codziennych obowiązków kuratora sądowego, za tworzenie jakże pięknej historii, teraźniejszości oraz przyszłości Polskiej Kurateli Sądowej.

Z wyrazami szacunku

Prezes oraz Zarząd

Wielkopolskiego Stowarzyszenia Kuratorów Sądowych.

Zamieszczamy również życzenia Prezydium Krajowej Rady Kuratorów oraz spot reklamowy na stulecie kurateli sądowej w Polsce.

Chcąc podzielić się waszą radością zamieszczamy także życzenia, które zostały do nas nadesłane z Zespołu Kuratorskiej Służby Sądowej z Obornik.

“Zespół Kuratorskiej Służby Sądowej przy Sądzie Rejonowym w Obornikach z okazji 100 – lecia ustanowienia polskiej kurateli sądowej składa najserdeczniejsze życzenia wszystkim kuratorom”.