Mamy TO we Krwi

W dniu 7 sierpnia 2020 r. mimo panującej pandemii odbyła się kolejna akcja „Mamy TO we Krwi” pod Patronatem Sądu Okręgowego w Poznaniu i Starostwa Obornickiego.

Tym razem wspieraliśmy Lenkę Graś córkę koleżanki z Sądu Rejonowego w Obornikach.

Lenka Graś jest wesołą i energiczną półtoraroczną dziewczynką. W grudniu 2019 r, w dniu swoich pierwszych urodzin, wykryto u niej guzka w brzuchu. Zostały zrobione podstawowe badania. Z wyniku moczu wynikało, że jeden wskaźnik jest wyraźnie powiększony. W środę, 18 grudnia została wykonana wstępna biopsja, która rozpoczęła cykl chemioterapii. Dziewczynka cały czas dzielnie walczy z nowotworem. Obecnie jest po skomplikowanej operacji i małymi kroczkami wraca do zdrowia. Dodatkowo u Lenki zdiagnozowano chorobę genetyczną Recklinghausena. Jest to zaburzenie obejmujące głównie skórę i układ nerwowy, a także może mieć związek z autyzmem. Choroba osłabia organizm dziewczynki, przez co musi być pod stałą obserwacją specjalistów.

W akcji wzięło udział 70 osób, z czego 56 oddało krew a jedna dołączyła do bazy dawców szpiku. 7 sierpnia w Starostwie Powiatowym w Obornikach zebrano 25,2 litra krwi.

Od maja 2018 r do dnia dzisiejszego licznik wskazuje rekordowe 358 litrów życiodajnej krwi.

Zapraszam na kolejną akcję która odbędzie się w Obornikach 2 października w godzinach od 10:00 do 16:00

Pozdrawiam Piotr Cyruliczek