PaT Szamotuły

II Zespół Kuratorskiej Służby Sądowej w Szamotułach przystąpił do ogólnopolskiego programu PaT, którego autorem jest Grzegorz Jach inspektor Policji ( Pełnomocnik Komendanta Głównego Policji ds. promocji bezpieczeństwa publicznego ). PaT to twórcza profilaktyka w działaniu bez fikcji i ulotek, skierowana przede wszystkim do młodych osób.

Kuratorzy z II ZKSS wspólnie z młodzieżą od dłuższego czasu promują modę na życie bez uzależnień, bez przemocy, stąd zabierają ważny głos w walce z uzależnieniami.Podejmują temat profilaktyki za pośrednictwem spektakli teatralnych tworzonych przede wszystkim pod okiem kuratorów. Działania w ramach PaT zostały oficjalnie zainaugurowane w Szamotułach w dniu 29 stycznia 2015roku, podczas uroczystej gali, która odbyła się w kinie „Halszka” w Szamotułach.

Kuratorzy wspólnie z młodymi ludźmi przygotowali przedstawienie profilaktyczne „Największy Bal Świata”, które zostało zaprezentowane podczas gali. Dzięki zaangażowaniu kuratorów, młodzież przystąpiła do społeczności PaT i oficjalnie zaczęła działać szamotulska grupa PaT, której liderem została Joanna Pałubicka ( uczennica I klasy LO w Szamotułach ). Jest to ogromny sukces, ponieważ powstała pierwsza grupa PaT utworzona dzięki działaniom kuratorów z II ZKSS w Szamotułach. Wspieranie form twórczego mówienia o tym, że życie z nałogiem jest złe jest przede wszystkim pretekstem do rozmowy o profilaktyce i o tym jak powinna ona wyglądać.

link do filmu z gali PaT w Szamotułach KLIK

Dodaj komentarz