XIII Międzynarodowy Probacyjny Turniej Piłkarski – Currenda obroniła tytuł

W  sobotę, 29 czerwca,  na boisku ze sztuczną nawierzchnią Stadionu Miejskiego w Lęborku rozegrany został XIII Międzynarodowy Probacyjny Turniej Piłkarski. Mimo, że niebo było bezchmurne, to dość silny wiatr chłodził uczestników zmagań, choć temperatura rywalizacji była w tym roku bardzo wysoka. Sędziowie pokazali kilka żółtych kartek i aż dwie czerwone. Nie obyło się także bez kontuzji w tym jednej wymagającej interwencji lekarskiej w miejscowym szpitalu. Ale cóż – „trzynastka” ma swoje prawa!

W tegorocznych zmaganiach uczestniczyło 8 zespołów w tym 2 zagraniczne: Kuratorzy z Okręgu Szczecińskiego, Kuratorzy z Okręgu Warszawa-Praga, Kuratorzy z Okręgu Poznańskiego, Reprezentacja Lęborka, Currenda Team Sopot, ABPO Team (Wielka Brytania),  Akademia Spraw Wewnętrznych Kijów (Ukraina) i Barka Poznań. Zmagania tradycyjnie  toczono równolegle na dwóch boiskach (usytuowanych w poprzek pełnowymiarowej płyty). Drużyny składały się z 6 zawodników plus bramkarz.  W pierwszym etapie rywalizowano systemem ”każdy z każdym”, a po jego zakończeniu drużyny  z miejsc 1.-2. rozegrały spotkania półfinałowe „na krzyż”. Drużyny z niższych lokat zmierzyły się bezpośrednio w walce  o miejsca 7. i  5. w całym turnieju.

Wyniki fazy zasadniczej:

Grupa A

Currenda Team – Barka  6:0
Kuratorzy Szczecin – Lębork Team 1:1
Currenda Team – Kuratorzy Szczecin 4:0
Kuratorzy Szczecin – Barka 3:0
Currenda Team – Team Lębork 5:1
Team Lębork – Barka 2:1

 Grupa B

Kuratorzy Warszawa  – ABPO Team 2:0
Akademia Spraw Wewnętrznych – Kuratorzy Poznań 5:0
Kuratorzy Poznań – Kuratorzy Warszawa 0:4
Akademia Spraw Wewnętrznych – ABPO Team 4:0
Kuratorzy Poznań – ABPO Team 0:4
Kuratorzy Warszawa – Akademia Spraw Wewnętrznych 1:4

Spotkania półfinałowe:

Akademia Spraw Wewnętrznych – Kuratorzy Szczecin 0:2
Currenda Team – Kuratorzy Warszawa  4:1

Wyniki fazy finałowej:

o 7. miejsce  Kuratorzy Poznań – Team Lębork 0:10

o 5. miejsce  ABPO Team  – Barka 1:0

o 3. miejsce  Kuratorzy Warszawa – Akademia Spraw Wewnętrznych 2:3

o 1. miejsce  Kuratorzy Szczecin – Currenda Team 1:2

Zespół Currendy obronił zatem tytuł sprzed roku, a na podium powróciła w dobrym stylu  drużyna ze Szczecina. Zmagania tradycyjnie zakończyła wspólna biesiada, a wieczorem była okazja do odreagowania sportowych emocji w dyskotece w restauracji Różana.

Radosław Kossakowski (SR Gniezno) + foto