Piłkarskie zmagania w deszczu – do boju – probacja!

W sobotę, 11 lipca, na stadionie LKS Pogoń Lębork rozegrany został III Międzynarodowy Probacyjny Turniej Piłkarski zorganizowany przez WSKS. Pomysłodawcą i koordynatorem projektu jest Michał Szykut kurator specjalista SR w Lęborku.
W zmaganiach wzięło udział 8 zespołów: Sąd Okręgowy Słupsk, Sąd Rejonowy Lębork, Straż Graniczna Łeba, Samorządowcy Lębork, ABPO Londyn, Kuratorzy Szczecin, Zakład Karny Czarne i Kuratorzy SO Poznań. Otwarcia turnieju dokonali Irena Szostak – prezes zarządu WSKS, kurator okręgów SO Poznań i Włodzimierz Klata burmistrz Lęborka.

Reprezentacja kuratorów z okręgu poznańskiego po raz pierwszy wzięła udział w zmaganiach. Zawodnicy odbyli tylko jeden wspólny trening w dniu poprzedzającym turniej na boisku Orlik w Lęborku, a mimo to bliscy byli objęcia prowadzenia już w pierwszej minucie spotkania z wymagającym zespołem Straży Granicznej z Łeby. Z meczu na mecz zespół kuratorów SO w Poznaniu grał coraz lepiej, mimo iż już w drugim spotkaniu ze względu na kontuzję barku boisko musiał opuścić bramkarz Roland Staniek z SR w Poznaniu. Niewiele brakowało, a poznaniacy pokrzyżowaliby szyki jednemu z faworytów – reprezentacji Sądu Rejonowego w Lęborku. Do przerwy był tym spotkaniu bezbramkowy remis. Po zmianie stron gospodarze turnieju strzelili trzy gole, a poznaniacy odpowiedzieli tylko jednym trafieniem. Gol zdobyty przez Tomasza Barskiego z Sądu Rejonowego w Wolsztynie był jednak z pewnością jednym z najładniejszych w turnieju. Zmagania wygrała drużyna Okręgowego Inspektoratu Służby Więziennej w Kaliszu (Zakład Karny Czarne) pokonując w rzutach karnych drużynę Sądu Rejonowego w Lęborku. W regulaminowym czasie mecz zakończył się remisem 0:0. Trzecią pozycję wywalczyła reprezentacja kuratorów ze Szczecina dopingowana bardzo głośno i barwnie, mimo obfitych opadów deszczu, przez grupę cheerleaderek.